UČENIČKA ZADRUGA LOKVICE

Učenička zadruga Lokvice osnovana je 2000. godine pod nazivom UZ Gripe. Naziv je dobila prema imenu naše škole. Budući da je naša škola smještena na području gradskog kotara Lokve, zadrugu smo, po želji učenika, preimenovali 2013. godine te je novi naziv naše zadruge UZ Lokvice.

Prema novom nazivu izrađen je i novi logo na koji smo posebno ponosni jer je crtež na logu u potpunosti učenički rad.

Rad zadruge je kontinuiran i podijeljen na brojne sekcije kao što su:

Mali modelari, Keramičari,  Vezenje,  Krojenje i šivanje…

Uključen je velik broj učiteljica razredne nastave koje svoje radove izlažu i prodaju na školskim sajmovima tradicionalno organiziranim  za Božić i Uskrs. Osim naših školskih sajmova, rado smo sudjelovali na izložbama na području grada Splita.

Većinu proizvoda smo predstavili i na županijskim smotrama učeničkih zadruga.

Budući da je naša škola među prvima proglašena Međunarodnom eko- školom, posebno pazimo na ekološke principe proizvodnje.

Učenici-zadrugari rado su sudjelovali u svim ekološkim aktivnostima kao što su  recikliranje, razvrstavanje otpada i slično.

Prema interesima učenika i učiteljica, imamo raznolike proizvode. Neke od proizvoda radimo za prigode, neke radimo jednokratno, a neki proizvodi su dio naše stalne ponude.

Članovi Zadruge planiraju i dogovaraju zadatke, materijale i tehniku rada.

Postoji i simbolična suradnja s roditeljima, koji nam ponekad doniraju određene materijale.