Europski dan jezika

Znate li da je polovina svjetskog stanovništva dvojezična ili višejezična? Jeste li već čuli da se samo u Europi govori preko dvije stotine jezika?

Slaveći raznolikost europskih naroda, njihovih jezika i kulturne baštine, na inicijativu Vijeća Europe 26.rujna obilježava se Europski dan jezika.

Ove su godine učenici 6.c i 7.b razreda bili među mnogima koji su obilježili taj dan surađujući u eTwinning projektu. Pod vodstvom učiteljice engleskoga jezika Iris Olujić Ljubice uputili su pisma i razglednice vršnjacima iz 19 europskih zemalja. Uz svako su pismo glasovnom porukom na hrvatskom jeziku poželjeli drugim europskim školarcima sretan Europski dan jezika 2020.

Radosno su dočekali poštu iz partnerskih škola i uzbuđeno čitali pisma, gledali slike, čuli njihove jezike! Je li im bilo teško pisati i čitati engleski? Ma ne, piece of cake!

Zanima li vas što su naši vrijedni učenici pripremili, pogledajte priloženi video zapis.