U SVIJETU LIKOVNIH UMJETNIKA 6

Učenici 3.b razreda, sa učiteljicom Vedranom Žaja Kolar, sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu ,,U svijetu likovnih umjetnika 6'' (,,Art in my Heart 6'').

Učenici su kroz upoznavanje životopisa, rada i umjetničkih djela razvijali umjetničke i kreativne kompetencije stvarajući likovne radove po uzoru na likovne umjetnike.

Učenici su tijekom šk. god. 2023./2024. slikali po uzoru na: japansku slikaricu Yayoi Kusamu, nizozemskog slikara i grafičara Vincenta van Gogha, austrijskog umjetnika Gustava Klimta, hrvatskog slikara Ivana Rabuzina, francuskog slikara Claudea Moneta i hrvatskog slikara Domenica Gonzija.

Klikom na sliku u priloženoj knjizi pogledajte likovne radove učenika 3. b razreda.

Učenici 1. c razreda ove su školske godine zajedno sa svojim učiteljicama Marinom Đapić i Anteom Teskerom sudjelovali u međunarodnom eTwinning projektu "U svijetu likovnih umjetnika 6 /Art in my Heart 6".

Cilj projekta je poticati stvaralački razvoj djece te razvoj njihovih umjetničkih i kreativnih sposobnosti kroz upoznavanje života, rada i djela izabranih likovnih umjetnika.

Učenici su tijekom školske godine slikali po uzoru na Pieta Mondriana, Romera Britta, Josipa Generalića, Pabla Picassa, Vaska Lipovca, Stjepka Mamića i druge poznate umjetnike.

Made with Padlet