Virtual Museum of Famous British People

Naša škola uključena je u eTwinning projekt pod nazivom Virtual Museum of Famous British People. Cilj projekta je stvoriti vizualno lijepu, kreativnu i interaktivnu učionicu ispunjenu informacijama i poticajnim aktivnostima za učenike koji u njoj borave.

U projektu sudjeluju učenici zainteresirani za kulturne sadržaje zemlje čiji jezik uče, za poboljšanje komunikacijskih vještina, izradu digitalnih sadržaja,  recikliranje te kreativne radove.

Tijekom projekta učenici su izradili infografike o poznatim osobama, reciklirali stare školske stolice od kojih je svaka označena qr kodom s podacima o toj osobi (biografija, videozapisi, zanimljivosti). Na taj način svaka je stolica postala dijelom interaktivne izložbe. Učenici su također izradili kvizove na temelju infografika – radova učenika škola partnera u projektu.

Učenici uključeni u projekt su učenici osmih razreda naše škole: Ema Grubišić,  Ena Kurtić, Lucija Pavelić, Iva Šakić i Dorotea Vučina  te učenici sedmih razreda: Nina Bohnert, Mariza Petrić, Lucija Gotovac, Roko Mravak, Nikola Ćurlin, Josip Merčep, Duje Milišić, Lucija Gruić i Nina Mamut.
Učitelji mentori u projektu: Josipa Madunić, Iris Olujić Ljubica i Sanja Ujević.

Radove koje su naši učenici do sada napravili pogledajte u Genial.ly infografici.

Gdje su interaktivne stolice pronašle svoje mjesto u GKMM  možete vidjeti na interaktivnoj slici.

Rezultat svih aktivnosti u projektu u surdnji učitelja i učenika OŠ "Kamen-Šine" i OŠ "Lokve-Gripe" može se vidjeti listajući eknjgu:

eTwinning - Virtual Museum of Famous British People

Da su naši učenici razvili zanimljiv projekt pisalo se i u Slobodnoj Dalmaciji:

Pored tiska koji je popratio izložbu osnovaca u GKMM, o interaktivnim stolicama slavnih Britanaca govorilo se i u emisiji Radio Splita pod nazivom U središtu dana.