TikTok

Ništa nije crno-bijelo, ništa nije samo dobro ili samo loše ako postoji dovoljna razina zrelosti da se izvrši procjena. Problem nastaje kada se od djece očekuje da oni znaju što je za njih dobro, a što ne, kada im se prepušta odgovornost koja mora biti u rukama roditelja.

To se posebno odnosi na korištenje društvenih mreža i različitih korisničkih programa. U vrijeme pandemije naglu popularnost među školskom populacijom je stekao TikTok. To je program o kojemu bi roditelji trebali imati barem osnovne informacije kako bi mogli kompetentno procijeniti postoji li dobrobit korištenja TikToka za dijete i ako postoji koja je dobrobit. Također trebaju jasan odgovor na pitanje kojim opasnostima su djeca izložena korištenjem TikTok-a.

Priložena prezentacija sadrži najosnovnije informacije koje bi svaki roditelj zainteresiran za dobrobit djeteta trebao pročitati i o njima razmisliti.

Sadržaj:

1. "TikTok je crna rupa u koju je lako upasti"

2. Osnovne informacije o TikTok-u

3. Opasni izazovi