Svijetski dan izumitelja
Autor: Miranda Jovanović, 8. 11. 2021.

Svjetski dan izumitelja obilježava se 9. studenog jer je na taj dan rođena inovatorica u području bežičnih komunikacija i američka filmska glumica Hedy Lamarr. Bez njezina izuma danas bi bio nemoguć WiFi. Taj se dan prisjećamo velikih izumitelja koji su poboljšali naš svakodnevni život te se pozivaju zainteresirani na zajednički inovativni rad za našu zajedničku budućnost. Prisjećamo se i hrvatskih izumitelja koji su svojim inovacijama uljepšali hrvatsku i svjetsku svakodnevnicu. Učenici 8.a na nastavi fizike i matematike su odabrali izumitelja o kojem žele napraviti istraživanje te istražili zadanu temu. Priču o poznatom izumitelju predstavili su u obliku „Explosion book“ ili radeći digitalni plakat.

Kroz projekt su:

• Upoznali razvoj prirodoslovlja.

• Upoznali povijesne aspekte fizike i matematike.

• Upoznali rad velikih izumitelja.

• Samostalno istraživali povijest fizike i matematike.

Klikom na poveznicu vidjet ćete njihove radove.